Перша екскурсія в Гоголево на свято Івана Купала

В ніч з 6 на 7 липня наші предки відзначали свято Івана Купала. Традиційно цього дня в Гоголево проводять обласне традиційне фольклорне свято «Купальські ігри на батьківщині М.Гоголя». Саме туди поїхали вперше з Полтави на екскурсію учасники туристичного клубу “InGreen”.
Івана Купала припадало на день літнього сонцестояння, тому вогно символізує народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі – найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі – найкоротші. Головні атрибути свята – Купало й Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества.
В цей день традиційно дівчата гадали на свою долю, плели і пускали на воду вінки. Вінок – це символ щастя та одруження. Сплети власний віночок міг кожен бажаючий під час майстер-класу від туристичного клубу "InGreen". Тут же розповідали як дізнатися свою долю в цю ніч та як наші предки шанували цей день.
Також під час святкування туристи відвідали музей-заповітник Миколи Гоголя, покаталися на човні, поводили хороводи, послухали виступи народних творчих колективів, скуштували медовухи, тобто по максимуму насолодилися колоритом свята. А одна з присутніх пар навіть перестрибнула через багаття не роз’єднавши рук, що за давніми віруваннями означає: вони все життя проживуть разом.
Відчайдух, котрі б пішли шукати цвіт папороті цього року не знайшлося, тому наступного разу туристичний клуб “InGreen” запрошує бажаючих і цвіт папороті знайти і свято відсвяткувати згідно прадавніх традицій у веселій компанії.
________________________________________________________________