07.07.2012

Перша екскурсія в Гоголево на свято Івана Купала

В ніч з  6 на 7 липня наші предки відзначали свято Івана Купала. Традиційно цього дня в Гоголево проводять обласне традиційне фольклорне свято «Купальські ігри на батьківщині М.Гоголя». Саме туди поїхали вперше з Полтави на екскурсію учасники туристичного клубу “InGreen”.

Учасники туристичного клубу “InGreen”

Івана Купала  припадало на день літнього сонцестояння, тому вогно символізує народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі – найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі – найкоротші. Головні атрибути свята – Купало й Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества.

В цей день традиційно дівчата гадали на свою долю, плели і пускали на воду вінки. Вінок – це символ щастя та одруження. Сплети власний віночок міг кожен бажаючий під час майстер-класу від туристичного клубу "InGreen". Тут же розповідали як дізнатися свою долю в цю ніч та як наші предки шанували цей день.

Майстер-клас по плетінню вінків від InGreenМайстер-клас по плетінню вінків від InGreenМайстер-клас по плетінню вінків від InGreen

Також під час святкування туристи відвідали музей-заповітник Миколи Гоголя, покаталися на човні, поводили хороводи, послухали виступи народних творчих колективів, скуштували медовухи, тобто по максимуму насолодилися колоритом свята. А одна з присутніх пар навіть  перестрибнула через багаття не роз’єднавши рук, що за давніми віруваннями означає: вони все життя проживуть разом.

Перестрибнути через вогонь на Івана Купала, Ingreen

Відчайдух, котрі б пішли шукати цвіт папороті цього року не знайшлося, тому наступного разу туристичний клуб “InGreen”  запрошує бажаючих і цвіт папороті знайти і свято відсвяткувати згідно прадавніх традицій у веселій компанії.

________________________________________________________________

Запрошуємо з Полтави в Гоголево на свято Івана Купала НАСТУПНОГО РОКУ!

acheter imodium lingual ibuprofen 600 mg kopen kann man metformin ohne rezept kaufen tamoxifen ratiopharm kaufen onde comprar singulair mais barato propecia online kaufen ditropan avec ou sans ordonnance comprare sporanox acheter nolvadex en ligne priligy generika dapoxetine kaufen priligy in holland kaufen acheter zovirax sans ordonnance dapoxetin kaufen priligy rezept