24.10.2012

Полтавські туристи відвідали осінню «Софіївку»

20 жовтня 2012 року в один із останніх теплих осінніх днів туристичний клуб «InGreen» поїхав в дендропарк «Софіївка». Ранкова Умань зустрічала туристів туманом, але він швидко розсіявся і відкрив усі принади чарівного парку.

Про графиню Софію де Вітт-Потоцьку тут нагадує все: від назви парку до численних біографій, якими наповнені сувенірні ятки. Так багатій граф Станіслав Щенсний Потоцький (1751-1805) увіковічнив своє безмежне кохання до дружини. Софія була однією із найблискучіших жінок того часу: її із захватом приймали при дворах Парижа й Санкт-Петербурга, своєю чарівністю вона затьмарювала найшляхетніших красунь Європи. Станіславові Потоцькому нічого не залишалося, як перетворити в райський куточок дикі землі на окраїні Умані.

Умань, InGreen

«Софіївка» вже на початку ХІХ ст. викликала захват. Поети складали про неї поеми, її малювали художники, а в 1820 р. навіть відвідав російський цар Олександр І. Задум Станіслава Потоцького був ще більш грандіозним, включав будівництво розкішного палацу і створення найбільшого в Європі парку. З 1796 до 1802 рік ішли роботи зі створення парку: копали ставки й підземну річку, споруджували водоспади й фонтани, прокладали алеї, переносили кам'яні брили, зводили архітектурні споруди. Також у парку були висаджені екзотичні рослини із усього світу.  Втіленню завадила передчасна смерть магната 14 березня 1805 р. Софія володарювала в зеленому царстві імені себе аж до смерті 1822 р.

Умань, InGreen

«Софіївка» і справді вражає: є тут екзотичні дерева з усіх усюд, мармурові скульптури, що наче зійшли зі сторінок “Іліади” та “Одіссеї”, численні водойми, водоспади, фонтани і гроти. Вражає вона і своєю площею: 179 гектарів – це солідно. До речі, сучасна «Софіївка» не дуже схожа на зелений рай часів красуні-Софії. У 1836-1859 рр. парк, який називали тоді “Царициним садом”, значно вдосконалили академік архітектури А. Штакеншнейдер і тодішні головні садівники.

Умань, InGreen

 Ще в 1929-му цей чарівний куточок оголошено заповідником. У 2004 р. «Софіївка» отримала статус Національного дендрологічного парку, а в 2007-му її було названо одним із «Семи чудес України».

Про це та багато іншого дізналися туристи під час екскурсії. Також в Умані багато розваг: місця для загадування бажань,  човни та катамарани, прогулянки на конях, поїздка по підземній річці, і, звичайно, пошуки уманських баранів.

Умань, InGreen

А на завершення МИ здійснили марш-кидок в єврейський квартал, де знаходиться центр паломництва брацлавських хасидів всього світу.  Всі євреї, які представляють течію хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть Новий рік Рош Гашана біля його могили, то наступний рік буде дуже щасливим для них. Вони приїжджають до Умані цілими общинами, разом із жінками та дітьми. Деякі хасиди, звичайно, приїжджають декілька разів за життя, деякі щороку. Тож ми побачили те місце, куди кожної осені приїздять десятки тисяч хасидів. Відчули і відмінність традицій та культури наших народів.  

Умань, InGreen

Поїздка в дендропарк "Софіївка" (Умань) була просто незабутня. Тепер потрібно подивитися на весняну Умань під час цвітіння тюльпанового дерева (Ліріодендрон тюльпанний).

Умань, InGreen

duphaston en vente libre vloeibare kamagra bestellen comprare a cipro acheter zovirax cream vente propecia france donde puedo comprar las pastillas orlistat acheter clomid belgique clomid apotheke kaufen necesito receta medica para comprar orlistat ramipril für hunde kaufen propecia online kaufen