13.06.2014

Полтавська делегація відвідала Переяславський Ярмарок (фото)

На Зелену Неділю учасники туристичного клубу InGreen відвідали один із колишніх повітів Полтавської губернії - місто Переяслав-Хмельницький (сучасна Київська область).

Місто Переяслав-Хмельницький одне із найстаріших міст України із найбільшою концентрацією музеїв на метр квадратний та душу населення. Всі музеї об’єднані в Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Його площа — 3050 га. До складу заповідника входять більше 400 об’єктів та пам'яток культурної спадщини. Основний фонд заповідника нараховує понад 180 тис. одиниць зберігання. У складі заповідника діють 24 тематичні музеї різних профілів, більшість з яких розміщується у пам’ятках архітектури (церкви, колишні поміщицькі будинки, селянські хати та ін.).

Тур в Переяслав з Полтави InGreen

При цьому населення міста в десять разів менше населення Полтави і становить приблизно 30 тисяч жителів. Тобто, на кожних 75 жителів припадає 1 об’єкт культурної спадщини. А на одного жителя виходить цілих 6 одиниць зберігання з основних музейних фондів.

Тур в Переяслав з полтави InGreen
50 полтавців під час ознайомчого візиту відвідали музей «Заповіту» Тараса Шевченка розміщений у будинку лікаря Андрія Козачковського, меморіальний музей Григорія Сковороди розміщений поряд з величним Вознесенським собором XVII ст. у будинку колишнього колегіуму, де працював наш земляк.

тур в Переяслав з Полтави InGreen

А сам ярмарок проходив на території музею архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, де представлене українське село Середньої Наддніпрянщини як кінця ХІХ, початку ХХ століть, так і будівлі та стоянки з часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі. На території в 30 га розміщено 13 тематичних музеїв, які є органічним продовженням музею-села. Музей ознайомлює з народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами українців Середньої Наддніпрянщини. До уваги відвідувачів 122 пам'ятки народної архітектури, понад 30 тисяч пам'яток матеріальної і духовної культури.

Тур в Переяслав з Полтави InGreen

Також у Переяславі-Хмельницькому перша учасниця туристичного клубу InGreen отримала звання "Почесна туристка" та можливість мандрувати безкоштовно

InGreen безкоштовно туризм полтава

Керівник туристичного клубу InGreen Ольга Влох у захваті від Переяслава:
-    Переяслав – місто достойне Вашої уваги. Ми організуємо поїздки з Полтави в Переяслав-Хмельницький з 2011 року і кожного разу відкриваємо для себе щось нове. Переяслав завжди залишає неймовірні враження у кожного з учасників, адже його музеї розповідають та зберігають не лише історію України, а й історію нашого рідного краю – Полтавщини. Шкода, що доїхати сюди громадським транспортом досить складно, тому наш туристичний клуб InGreen буде проводити чергову поїздку для всіх бажаючих полтавців на наступний Переяславський ярмарок у вересні.

Тур в Переяслав з Полтави InGreen

Живіть із ЗАДОВОЛЕНЯМ! Подорожуйте з INGREEN!