03.12.2014

80 полтавців відвідали музей Панаса Мирного

30 листопада відбувся спільний похід до музею для всіх бажаючих жителів міста. Організатор -  туристичний проект "Таємнича Полтава", який вже більше року щомісяця об'єднує однодумців для спільних тематичних екскурсій Полтавою. Організатори не очікували, що бажаючих виявиться аж 80, тому було проведено цілих три екскурсії для трьох окремих підгруп.

На екскурсію зібралися індивідуальні туристи та компанії друзів, дорослі та молодь, батьки з дітками різного віку. Навіть мама з маленьким дошкільнятком прийшли на екскурсію в музей. Учасники відвідали музей-садибу та прогулялися по засніженому саду площею 1,5 га, де збереглися дерева та кущі власноруч посаджені письменником. До сучасного меморіального комплекс, створеного 1974 року, крім будинку та саду входить також окреме приміщення 1985 року побудови, де розміщено надзвичайно цікаву літературно-виставкову частину експозиції.

Музей Панаса Мирного Таємнича Полтава

Музей-садиба Панаса Мирного є найбагатшим літературно-меморіальним музеєм України. Більшість речей, які демонструються в музеї - належали родині письменника Панаса Рудченка. Серед унікальних експонатів музейної збірки — рукописи письменника та його старшого брата Івана Рудченка (І. Білика), першодруки творів, спогади про письменника, архів часопису «Рідний край», редактором якого був П. Рудченко, особисті речі господарів будинку. 

Музей Панаса Мирного

Керівник проекту "Таємнича Полтава" Ольга Влох рада, що так багато полтавців відвідали її улюблений музей:

- Музей Панаса Мирного - мій улюблений у місті. Адже тут кожна річ належала родині письменника: від картин та меблів, до ложечок і чашечок. Рідко випадає можливість побачити такий цілісний образ із життя та побуту позаминулого століття. І тому ще приємніше, що цю можливість ми створили для такої кількості людей. Це ще раз підтверджує думку, що одна, дві чи, навіть, шість знайомих між собою осіб не підуть в музей просто так. А ми збираємо компанію однодумців, зацікавлених, освічених, розумних людей.  Ми раді, що кожного разу таких людей стає все більше. Тож з радістю чекаємо усіх бажаючих на наступній тематичній екскурсії.

Ольга Влох - керівник проекту Таємнича Полтава

Деталі про екскурсію можна почитати за посиланням: СТУДКЛУБсайт 0532, Новини Полтавщини, Полтава Сьогодні.


Кожного місяця ми чекаємо всіх бажаючих

на цікавих тематичних екскурсіях та спільних походах в музеї!

Приєднуйтеся до пректу "Таємнича Полтава" НАСТУПНОГО РАЗУ!