17.05.2020

ТОП 10 локацій для виходу з карантину в Полтаві

ТОП 10 локацій для виходу з карантину

Ми підібрали туристичні локації на свіжому повітрі в Полтаві та околицях, які підходять для дорослих та дітей. Список у порядку віддаленості від центру міста.


Парк «Перемога»
Найстаріший парк міста, заснований у 1803 році. У 1852 році в тут споруджено приміщення другого Полтавського міського театру, який діяв тут до початку XX століття. Нагадаємо, що в  1810 перший стаціонарний  театр у Полтаві був на території «Німецької колонії» (посилання - https://poltava.to/project/1794/ ) Парк відродили у 1946 році, його площа 30,9 гектарів. Минулого року парк став на шлях активної  реконструкції та розвитку: висаджують молоді дерева, реставрують сходи та доріжки, встановлюють нові дитячі майданчики. На території парку легко знайти місце для прогулянки на відстані від інших відвідувачів.

Парк Перемога таємнича полтава екскурсія

Дендропарк
Офіційно Полтавський дендропарк був відкритий у липні 1987 року. У вересні того ж року він зайняв друге місце на Всесоюзному конкурсі парків, поступившись лише Ізмайлівському парку у Москві. Нині територія Полтавського дендропарку займає 124.5 гектари. В ньому багато видових майданчиків, з яких відкриваються цiкавi перспективи та свiтлi галявини. Основною магістраллю є стежка, що починається від входу з боку вул. Якiвчанської, i закінчується при вході зі сторони вулиці Лугової, де можна не лише ходити, а також їздити на велосипеді.

Дендропарк таємнича полтава екскурсія


Поле Полтавської Битви
Поле Полтавської битви знаходиться за 6 км від центру міста. 1981 року його оголошено державним історико-культурним заповідником з охоронною зоною історичного поля загальною площею 771,5 га. Компактно розташовані та найцікавіші для туристів: музей історії Полтавської битви, братська могила російських воїнів, Сампсоніївська церква, Ротонда пам'яті воїнів, що загинули в Полтавській битві, яка була зведена до 300-річчя Полтавської битви. Пройтися 10 хвилин необхідно до реконструйованих редутів та пам'ятника шведам від росіян. Далі є пам’ятник шведам від співвітчизників або пам’ятник на місці переправи Петра І через річку Ворскла. Тож знайти цікаве місце без людей на Полі Полтавської битви однозначно можна.

Поле полтавської битви таємнича полтава екскурсія

Зоокуточок на території «Глухомані»
Готельно-ресторанний комплекс «Глухомань» розташований 4 км  відПолтави  біля селища Нижні Млини. На території вільно гуляють качки, лебеді, кролики, нутрії. Подалі у загорожах живуть вівці та кози. Сама територія велика та благоустроєна, тут є дитячий майданчик, батут, гойдалки гамак. Для усіх відвідувачів  вхід на територію доступний щодня з 08.00 до 20.00 та безкоштовний.

глухомань ресторан готель таємнича полтава екскурсія


Зоопарк «Бабусин дворик»
Знаходиться на території  готельно-ресторанного комплексу «Vivat Провінція” в селі Побиванка за 10 км від Полтави. Це один із перших контактних зоопарків, який відкрито під Полтавою в 2012 році.  У «Бабусиному дворику» можна побачити страусів, лемурів, мавпочок кількох видів, гусей, кіз, овець, носух, поні. Тут можна купити корм і погодувати тварин.  Також поруч є дитячий майданчик, зелена зона та водойма для відпочинку на свіжому повітрі.  Зоопарк відкрито щодня з 09.00 до 19.00. Вхід для дорослих – 60 грн, для дітей з 5-ти до 14-ти років – 40 грн. Дітям до 5-ти років – безкоштовно.

зоопарк бабусин дворик таємнича полтава екскурсія


Музей-заповідник Антона Семеновича Макаренка
Антон Макаренко здійснив у педагогічній практиці дослід, який не має прикладів: масове перевиховання дітей-правопорушників в трудовій колонії під Полтавою. Саме на місці колонії створено унікальний музей. Урочисте відкриття якого відбулося 25 лютого 1988 року, напередодні святкування 100-річчя з дня народження видатного педагога. Музейний комплекс складається з двох будинків та обширній території в сосновому лісі біля водойми. Музей знаходиться в селі Ковалівка близько 20 км від Полтави. Музей працює з 8.00 до 17.00 крім неділі, а п’ятниця ы субота скоочений день.  Вхідний квиток для дорослих 15 грн, для дітей та студентів 5 грн.

музей макаренка ковалівка таємнича полтава ескурсія


Екопарк Ковалівка
Кенгуру, рисі, лемури, лами, олені, фламінго -  це представники дикої природи, яких можна побачити, завітавши до Екопарку в тому ж селі Ковалівка. Власники міні-зоопарку намагаються робити усе, щоб у відвідувачів залишалися лише приємні враження. Про тварин добре піклуються, годують лише спеціальним кормом. Важливо, що на території парку діють певні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб прогулянка була безпечною, приємною та не приносила шкоди ні відвідувачам, ні вихованцям зоопарку. Екопарк працює щоденно без вихідних з 9:00 до 17:00. Вхід для дорослих – 50 грн, для дітей з 5-ти до 16-ти років – 30 грн. Дітям до 5-ти років – безкоштовно.

екопарк ковалівка таємнича полтава екскурсія


Криниця Петра І
Щоб поєднати вихід на свіже повітря із пошуково-дослідницькою складовою, можна пошукати Криницю Петра І. Знаходиться вона в лісовому масиві поблизу села Терентієвка близько 20 км від Полтави. За легендою, влітку 1709 року, російська армія рухалася до річки Ворскла. Солдати викопати криницю, перший ковток з якої зробив цар Петро І. З тих пір місцеві жителі називають цей пункт «Криниця Петра І». Тут відкрили пам'ятний знак та обладнали екскурсійний об'єкт. Стежка до криниці пролягає через сосновий ліс, тож ця прогулянка буде приємним фізичним навантаженням.

І ще дві локації, які знаходяться в межах міста, але прямо зараз ще не працюють. Але вони достойні уваги, щоб запланувати візит родиною з дітьми.

Музей  Панаса Мирного
Це один із найменш відвідуваних музеїв міста при цьому він є найбагатшим літературним музеєм України за кількістю особистих, меморіальних речей господаря. Знаходиться він в історичному районі Кобищани, по якому з 2018 року проводять авторські тематичні пішохідні екскурсії. (посилання -https://poltava.to/project/4356/ ) Сучасний меморіальний комплекс, створений 1974 року складається з меморіального будинку письменника 1860 року, літературно-виставкової частини 1985 року та господарського саду площею 1,5 га, де зберігаються дерева і кущі, посаджені Панасом Мирним. Є тут і водойма, тож це чудова малолюдна локація для прогулянки недалеко від центру міста. Музей  працює з 09.00 до 17.00 крім п’ятниці. Вхідний квиток для дорослих 25 грн для дітей та студентів 15 грн. Музей працюватиме з 23 травня.

музей панаса мирного таємнича полтава екскурсія

Музей важкої бомбардувальної авіації
Філія Національного військово-історичного музею України — унікальний авіаційний музей просто неба. Створений 1 вересня 2016 року на основі летовища, започаткованого у 20-ті роки XX століття. Початком формування музейної експозиції можна вважати 1987 рік. Коли тут на довічну стоянку встановлений легендарний літак Ту-16, який знаходився на озброєнні дальньої авіації СРСР майже 40 років. Зараз в експозиції 11 літаків, а також авіаційні засоби ураження та рятування. Тільки тут знаходиться унікальний, єдиний у світі музейний експонат – літак Ту-160 «Білий лебідь» (за класифікацією НАТО – «Блекджек») та єдиний в Україні літак Ту-95МС (за класифікацією НАТО – «Ведмідь»), а також літаки Ту-22М3, Ту-22, Ту-16, Ту-134УБЛ, Су-15, Ан-2; гвинтокрили Мі-8 та Мі-2. Музей працює з 10.00 до 17.00  крім понеділка. Вхідний квиток 60 грн дорослі, 30 грн школярі та студенти. Також за додаткову плату можна відвідати музей або зайти всередину деяких літаків. Дата відкриття музею буде уточнена адміністарцією.

музей авіації таємнича полтава екскурсія


А щоб дізнатися більше про музеї та багату історію міста, можна у нас на сайті замовити послугу: ІНДИВІДУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ПО ПОЛТАВІ

Новина від керівника пошуково-дослідницького проекту "Таємнича Полтава"
спеціально для інтернет-видання "Полтавщина", опубілковано 16.05.2020.