"Краса і мода в дзеркалі мистецтва" в Галереї Мистецтв

Длительность поездки: 24 февраля
Затраты на человека: 80 грн взрослые, 60 грн дети

Тематичні екскурсії від співробітників Полтавського художньго музею ім. М.Ярошенка (Галереї Мистецтв)

24.02 на 11.00 -"Краса і мода в дзеркалі мистецтва"

03.03 на 15.00 - НОВА ТЕМА "О, музо, Будь благословенна"

Для Вашої зручності можна цілодобово безкоштовно

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ ТУТ


ОПИС ЕКСКУРСІЇ "КРАСА І МОДА В ДЗЕРКАЛІ МИСТЕЦТВА" НАДАНИЙ СПІВРОБІТНИКАМИ МУЗЕЮ:

    «Краса і мода у дзеркалі  мистецтва» - авторська екскурсія Алли Тимошенко, зав. відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Головна тема  – захоплюючі взаємні впливи мистецтва і моди.
    На екскурсантів чекає цікава подорож через століття, під час якої вони дізнаються про особливості і примхи моди, зміни уявлень про красу і стиль протягом різних історичних епох на прикладі творів мистецтва, представлених в експозиції Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка.
    Авторка екскурсії не лише відкриє таємниці модних символів – хутра на геральдичних портретах, тюрбану, фероньєрки, «драбинки кохання» (шнурування), спідниці «фріпон», драпірування, перлів, капелюхів, краваток, парюри, жіночого та чоловічого макіяжу та ін. Кожен учасник екскурсії матиме можливість перетворитись на модель, за допомогою аксесуарів «приміряти» на себе образ історичної епохи і сфотографуватись у новій подобі.
    Здійснивши подорож у часі, відвідувачі неодмінно прийдуть до висновку: нові тренди сучасної моди – це зазвичай оновлена класика. Знання історії мистецтва допомагають зробити ошатною повсякденність.


ОПИС ЕКСКУРСЇ "О, МУЗО! БУДЬ БЛАГОСЛОВЕННА" НАДАНИЙ СПІВРОБІТНИКАМИ МУЗЕЮ:

Чи вірите ви в існування муз? Цей образ сповнений романтики і таємниць, адже жодної великої історії кохання, сюжет якої взяли за основу своїх творів художники, не обійшовся без музи.  Їх образ створювали самі художники, яким іноді було досить лише побачити фігуру у натовпі, щоб потім багато десятиліть ідеалізувати його, доводячи до повної невідповідності оригіналу. Людський поголос, жадібний до сальних пліток і містицизму, приписував їм особливі фатальні ролі і значення у житті натхнених ними авторів.
    Рудоволосі, біляві, ніжні та легкі, ніби пір’я, яскраві, які запам’ятовуються усього лише на мить – музи були для творців коханими, які однією присутністю дарували натхнення.  Незважаючи на те, що творчість і любов можуть бути непереможною силою разом, долі муз і тих, хто їх оспівував, не можна назвати простими.  Багатьом парам довелося зустріти на своєму шляху важкі випробування і пережити життєві драми. 
    Свідчення того, якими сильними були їх почуття і наскільки вони дорожили один одним, можна знайти у творах мистецтва, представлених в експозиції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.


Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка розташована у затишному куточку центральної частини міста. Галерея дуже швидко набула популярності у полтавців. Це заклад культури нового зразка з просторими залами, холом, анфіладами, прес-центром на 100 місць і «зимовим садом», загальною площею більше 2 тис. кв. м.