НОВА екскурсія "О, музо, будь благословенна" в Галереї Мистецтв

Длительность поездки: 1 день
Затраты на человека:

Тематичні екскурсії від співробітників Полтавського художньго музею ім. М.Ярошенка (Галереї Мистецтв)

ОПИС ЕКСКУРСЇ "О, МУЗО! БУДЬ БЛАГОСЛОВЕННА" НАДАНИЙ СПІВРОБІТНИКАМИ МУЗЕЮ:

Чи вірите ви в існування муз? Цей образ сповнений романтики і таємниць, адже жодної великої історії кохання, сюжет якої взяли за основу своїх творів художники, не обійшовся без музи.  Їх образ створювали самі художники, яким іноді було досить лише побачити фігуру у натовпі, щоб потім багато десятиліть ідеалізувати його, доводячи до повної невідповідності оригіналу. Людський поголос, жадібний до сальних пліток і містицизму, приписував їм особливі фатальні ролі і значення у житті натхнених ними авторів.
    Рудоволосі, біляві, ніжні та легкі, ніби пір’я, яскраві, які запам’ятовуються усього лише на мить – музи були для творців коханими, які однією присутністю дарували натхнення.  Незважаючи на те, що творчість і любов можуть бути непереможною силою разом, долі муз і тих, хто їх оспівував, не можна назвати простими.  Багатьом парам довелося зустріти на своєму шляху важкі випробування і пережити життєві драми. 
    Свідчення того, якими сильними були їх почуття і наскільки вони дорожили один одним, можна знайти у творах мистецтва, представлених в експозиції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.


Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка розташована у затишному куточку центральної частини міста. Галерея дуже швидко набула популярності у полтавців. Це заклад культури нового зразка з просторими залами, холом, анфіладами, прес-центром на 100 місць і «зимовим садом», загальною площею більше 2 тис. кв. м.