Пошуково-дослідницький проект  «Таємнича Полтава»

 Дата заснування – 21 вересня 2013 року

Офіційна Сторінка у ФБ - https://www.facebook.com/xpoltava/
ВІДГУКИ у ФБ - https://www.facebook.com/pg/xpoltava/reviews/

Опис проекту: добровільне об’єднання однодумців на основі схожих інтересів, для дослідження історії міста Полтава, спільних походів у музеї та на тематичні заходи  в межах міста Полтава та Полтавської області.


Історія проекту: У вересні 2013 року проведено першу безкоштовну оглядову пішохідну екскурсію по Полтаві для усіх бажаючих. У червні 2014 році відроджено проведення тематичних пішохідних екскурсій по Полтаві. Від того моменту і до сьогодні різні екскурсоводи міста СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПРОЕКТУ "Таємнича Полтава" розробили і вперше провели 20 авторських ексклюзивних тематичних пішохідних екскурсій містом Полтава. У 2016 році засновано цикл екскурсій «Історичні райони Полтави» в рамках якого вже були проведені тематичні екскурсії: «Німецька колонія», «Історія Подолу – між рікою і горою» та «Невідомі Павленки». У 2017 році було проведено першу інтерактивну екскурсію-квест по місту Полтава для дітей молодшого та середнього шкільного віку із творчими командними завданнями та пошуком справжнього «скарбу». Пошуково-дослідницька робота триває. Ми відкриті для комунікації із екскурсоовдами та мешканцями міста Полтава.


Авторські напрацювання:
За час існування в рамках проекту було розроблено і ВПЕРШЕ проведено вказані нижче тематичні ексклюзивні авторські пішохідні екскурсії містом Полтава. Кожну з них МОЖНА ЗАМОВИТИ для організованої групи або для індивідуальних учасників на зручну для Вас дату. Як це зробити - читайте в кінці сторінки. В списку вказано дата, коли ця тематична екскурсія була презентована і ВПЕРШЕ проведена для полтавців та назва самої тематичної екскурсії.  Екскурсії на тему "Таємнича Полтава" НЕ існує, тому що це назва самого проекту, а не екскурсії. Список усіх тематичних екскурсій наведено нижче.

2014 (3)

07.06.14 - Художня Полтава
06.07.14 - Літературна Полтава (тема буде доповнена, зараз не проводиться)
17.08.14 - Архітектурна Полтава

2015 (10)

01.03.15 - Релігійна Полтава (маршрут №1)
08.03.15 - Видатні жінки Полтави
15.03.15 - Полтавський Модерн
22.03.15 - Релігійна Полтава (маршрут №2)
12.07.15 - Забуті сторінки полтавського класицизму
19.07.15 - Полтавська фортеця та підземелля
02.08.15 - Легенди та містика старої Полтави (тема буде доповнена, зараз не проводиться)
08.08.15 - Полтава козацької доби
04.10.15 - Навчальні заклади Полтави 18-19 ст
24.10.15 - Полтавські цвинтарі 17-18 ст

2016 (4)

06.03.16 - Славні доньки Полтави
11.09.16 - Німецька колонія (цикл "Історичні райони Полтави")
16.10.16 – Оглядова екскурсія англійською мовою
23.10.16 – Полтава Театральна

2017 (6)

08.04.17 – Між рікою і горою – історія Подолу (цикл "Історичні райони Полтави")
14.05.17 – «Античність у садку» - справжній полтавський класицизм
06.08.17 - Невідомі Павленки (цикл "Історичні райони Полтави)
01.10.17 - "Українські риси" в архітектурі Полтави
15.10.17 - Видатні чоловіки Полтави
12.11.17 - Торгівля у Полтаві минулих століть

2018 (4)

22.04.18 - Підмонастир'я (цикл "Історичні райони Полтави")
05.08.18 - Успіхи та невдачі повоєнної відбудови міста
12.08.18 - Старовинні міські особняки Полтави
06.10.2018 - Без зайвих епітетів про Кобищани!

2019 (1)

22.09.2019 - За межами Старого міста


Відзнаки проекту:

Вересень 2014 – подяка за активну громадську позицію у справі популяризації історико-культурної спадщини міста Полтава від Начальника управління культури Полтавського міськвиконкому Кречко Л.М.

Березень 2015 - грамота за активну громадську позицію, проведену пошуково-дослідницьку роботу, збереження та примноження пам"яті про відомих жінок міста Полтава від начальника Укправління у справах сім"ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому О.Ромас

Вересень 2015 – почесна грамота за сумлінну творчу працю на благо міської територіальної громади, популяризацію і пропаганду туристичної привабливості міста від міського голови Олександра Мамая

Фотоархів відгуків про екскурсії в рамках проекту "Таємнича Полтава" в альбомі на Facebook


ЯКУ МОЖНА ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ?

1.Оглядова пішохідна екскурсія історичною частиною міста Полтава.
Вона найкраще підійде для ПЕРШОГО знайомтства з містом для гостей міста, студентів-першокурсників, та полтавців, які ніколи не були на екскурсії по Полтаві. Її проводять ВСІ екскурсоовди міста. Іі можна замовити НА БУДЬ-ЯКУ ДАТУ і годину і в нас  точно буде хоч один вільний екскурсовод. Один екскурсовод може провдити екскурсію для групи від 1 до 50 осіб. Оптимальна група до 30 осіб. що усім було зручно слухати. Інфомація оглядової екскурсії про історію міста Полтава, Полтавську битву, Івана Котляревського, Миколу Гоголя та інші цікаві популярні факти.

2. Авторська тематична пішохідна екскурсія Полтавою
Вона найкраще підходить для ПОГЛИБЛЕНОГО детального знайомства із конкретною темою із історії міста. Кожну тему розповідає конкретнй екскурсовод - автор цієї теми. Її можна замовити після УЗГОДЖЕННЯ датиі часу із автором теми, адже одну тему проводить лише одн людина і ніхто її не замінить. Один екскурсовод може провдити екскурсію для групи від 1 до 50 осіб. Оптимальна група до 30 осіб. що усім було зручно слухати. Інформація кожної тематичної екскурсії спеціалізована поглиблена на конкретну тему. Список тем наведено вище.


3.Інтерактивна екскурсія-квест Полтавою

Вона найкраще підходить для ІНТЕРАКТИВНОГО знайомства з історією міста дітей молодшого та середнього шкільного віку. Дорослі за бажанням теж можуть взяти участь у такій екскурсії. Автором квесту є конкретнй екскурсовод. Її можна замовити після УЗГОДЖЕННЯ дати і часу із автором теми, адже квест проводить лише одн людина і ніхто її не замінить. Один екскурсовод може провдити екскурсію для групи від 10 до 30 осіб. Оптимальна група близько 20 осіб. що був зручний розподіл на команди. Учаснии екскурсії не просто слухают ьінформацію про Полтву, а також виконують командні завдання та знаходять спавжній "скарб". 

Якщо до Вас приїхали друзі або делегація, які ВПЕРШЕ в Полтаві -  Вам НЕ потрібна "тематична" екскрсія. Цікавої пізнавальної ОГЛЯДОВОЇ екскурсії буде достатньо. Тематичні екскурсії та квест коштують дорожче, адже є ексклюзивним авторським напрацюванням


ЯК ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ:

Якщо Ви хочете індивідуально ПРИЄДНАТИСЯ  до певної екскурсії згідно нашого графіка проведення екскурсій:
Вам необхідно перевірити перелік актуальних екскурсій і подати письмову заявку за посиланням - http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114

Якщо Ви хочете ЗАМОВИТИ певну екскурсію на зручну для Вс дату і годину для індвідуальних учасників або групи осіб:
Вам необхідно повідомити нам: БАЖАНУ ТЕМУ, ДАТУ та ГОДИНУ ПОЧАТКУ, КІЛЬКІСТЬ ОСІБ, ТЕЛЕФОН КОНТАКТНОЇ ОСОБИ-ЗАМОВНИКА

Цю інформацію Ви можете надати нам наступним чином:
1. Написати лист на електронну адресу вказану у вкладці "Контакти" на Головній сторінці вгорі зліва
2. Заповнити форму "ЗАПРОС" біля вкладки "Контакти" на Головній сторінці вгорі зліва
3. Написати повідомлення у Фейсбук у спільноту - https://www.facebook.com/xpoltava/